התקנת פרגולה בדירת גן

כל מה שרציתם לדעת על התקנת פרגולה בדירת גן
פרגולה היא אמצעי ההצללה המוכר והפופולרי ביותר כיום. זהו מבנה ללא קירות, בעל קירוי מישורי, הנסמך על עמודים בלבד, שתפקידו הרשמי הוא להגן עלינו מפני הגשם והרוחות ולהצל מהשמש הקופחת. יחד עם זאת, אין עוררין על כך שהפרגולה גם מהווה תוספת מרשימה ואלגנטית לגינה או למרפסת ומבטאת אמירה עיצובית של הבית ויושביו.
הפרגולה מתאימה לכל גודל ולכל סוגי הדיור. היא יכולה להיות חלק משטח הגינה בבית פרטי, לשמש כחלק אינטגרלי של המרפסת בדירה סטנדרטית בבית משותף וניתן כמובן גם להתקין אותה בדירת גן, שממוקמת בדרך כלל בקומת הקרקע של בית דירות ושיש לה תוספת משמעותית עיקרית - החצר.
 
חשיבות הפרגולה בדירת גן
על אף ששלבי עיצוב הגינה בדירות גן דומים רובם ככולם לשלבי עיצוב גינה פרטית בבית קרקע, קיימים מספר הבדלים ביניהם. החשוב שבהם הוא שגינת גן מוקפת שכנים מלמעלה ומהצדדים, ולכן מומלץ מאוד לייצר בה פרטיות, כולל סגירה מלמעלה והפרגולה היא פתרון אידיאלי לכך, כיוון שבנוסף לכל יתרונותיה, היא גם מסתירה חלק מהגינה מעיני כל ושומרת על פרטיות דיירי הבית.
גודל הפרגולה הוא פועל יוצא של השטח עליו היא מיועדת להיבנות ושל התקציב המיועד עבורה. אם יש לכם גינה רחבת ידיים, כדאי שתקימו פרגולה מרווחת שתוכל להכיל שולחן גדול או מערכת ישיבה. לעומת זאת, בגינה סטנדרטית עדיף אולי להסתפק בפרגולה שתשאיר מקום לצמחייה וכך הגינה לא תיראה עמוסה.
מחירה של התקנת פרגולה
פרגולות ניתן כמובן לבנות ממגוון חומרי גלם, שכל אחד מהם משפיע על העלות בצורה שונה. מחיר פרגולת עץ נע בין 250-700 ₪ למ"ר, תלוי בסוג העץ ; מחירה של פרגולת אלומיניום מתחיל מ-700 ₪ למ"ר, כולל הצללה והתקנה, ויכול להגיע גם עד 1,800 ₪ למ"ר עבור פרגולה חשמלית. יש לקחת בחשבון שעל אף שהאלומיניום יקר יותר מהעץ, הוא אינו דורש כמעט תחזוקה ולכן לטווח הארוך אולי עדיף ומשתלם יותר להשקיע דווקא בו.
הצללת הפרגולה היא נושא נוסף שיש לשקול. העלות עבורה נפרדת ואף היא תלויית החומר ממנו היא עשויה. מחיר ההצללה מתחיל מ-60 ₪ למ"ר עבור משטחי במבוק, או 70 ₪ למ"ר לסנטף פלסטיק, ומגיע ל-250 ₪ למ"ר עבור קורות עץ או 350 ₪ למ"ר עבור סנטף פוליגל.
 
ואיזה עוד הבדלים קיימים כשבאים לעצב דירת גן?
כפי שכבר צוין, קיימים הבדלים בין עיצוב גינה בבית קרקע לעיצוב גינה בדירת גן. אחד מהם הוא הכניסה לגינה. בדירת גן כניסה זו תיעשה מהדירה בלבד, לעומת זאת, גינה בבית פרטי היא חלק מהכניסה אל הבית.
הבדל משמעותי נוסף הוא העובדה שלעיתים קרובות מדובר בגינה מרחפת, שאינה מחוברת ישירות לאדמה, כיוון שתחתיה ממוקמת חניית הבניין. לכן עבודת העיצוב תכלול חומרים קלים, למשל מילוי רוב החלל בטוף או בפרלייט ולא באדמה או בניית פרגולה מרחפת, שתישען על קיר הבית ולא תוקם כמבנה עצמאי בעל ארבעה עמודים.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי מרחב התמרון בדירות הגן מצומצם יחסית ויש להתייחס גם לשיקולים כמו מיקום צנרת הבניין ומיקומה של הדירה בבניין. גם מרחק הגינה מהרחוב ומבניינים אחרים משפיע מאוד על תכנונה ועיצובה, כך למשל אם יש בקרבתה רחוב או בניין, ייתכן שידרשו שתילת גדר חיה החוסמת חלקית את הרעש.
חשוב גם לשים לב לפרמטרים אחרים, כמו למשל התחשבות בדיירי הבניין. לשם כך כדאי למקם את פינת הברביקיו באזור שאינו מפריע לשכנים, או לשתול עצים שאינם מגיעים בגובהם לקומות שמעל. פרמטרים אלה חשובים לא פחות ונוגעים ליחסי אנוש ולאיכות חייכם, קחו אותם בחשבון.
 
באדיבות אתר טוב תודה
מאמרים:
 
מעוניינים בהצעת מחיר
אטרקטיבית?
דוא"ל:
b.t.wood10@gmail.com
כתובת:
חדרה. ז'בוטינסקי 25. כניסה ג'
טלפון:
072-33-80-989
לכם נשאר רק ליצור קשר... אנו נשפץ את השאר!
שעות פעילות:
א' - ה' 8:00 - 20:00  \\  ו'- 8:00 - 14:00
לקביעת פגישה חייגו
072-33-80-989
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם