עד שנת 2014, מרבית הישראלים אשר רצו להתקין פרגולה בבית, נאלצו לעשות זאת עם פרגולות זמניות, מאחר ומשך הזמן לקבל אישור להתקנת פרגולה קבועה היה כל כך ארוך שמרבית האנשים העדיפו שלא לבדוק את האופציה הזאת בכלל. בשנת 2014 עבר בכנסת חוק הפרגולות שאישר הקמתן של פרגולות קבועות מבלי להידרש לאישורים של ועדות תכנון ורשויות מקומיות, אלא בתנאים מסוימים. מאז אותו שלב, יותר אנשים החלו להתקין סוגי פרגולות קבועות שונות.

כשאנחנו מדברים על תכנון פרגולה לבית או לעסק, אנחנו בדרך כלל מחברים זאת עם אלמנטים נוספים, ביניהם דקים. הסיבה שדקים ופרגולות הולכים ביחד היא, שהרבה פעמים מדובר על התקנה שמתבצעת מחומרים דומים, קרי עץ, ולכן תכנון פרגולה ותכנון התקנת דקים מתבצעת בו זמנית, תוך התחשבות בעיצוב ובמבנה שלהם.

אנחנו יכולים למצוא כיום סוגי פרגולות עץ שונות, חלקן עומדות בפני עצמן, כלומר כוללות אך ורק עץ, בעוד אחרות כוללות גם חומרים אחרים, למשל אלומיניום. אנחנו יכולים למצוא פרגולות קבועות סגורות לגמרי או למחצה, לעומת זאת אנחנו יכולים למצוא פרגולות חשמליות, כולל פרגולות עץ, אשר מתכווננות למצבים שונים. בדרך כלל מדובר על פרגולות שמשלבות בתוכן אלמנטים נוספים שמקלים על אופן ביצוע הפעולה.
דקים ופרגולות
מאמרים:
תכנון פרגולה והקמתה מתבצע, לרוב, באזורים שונים בבית. מן הסתם, אנחנו נתקין פרגולה באזורים פתוחים כמו מרפסת, חצר או גג. לעיתים הפרגולה תעמוד בפני עצמה ולעיתים היא תתחבר לבניין, ועל כן לא יידרש להקים 4 עמודים אשר יעמידו אותה, אלא ניתן לחבר אותה לקיר המבנה ואז להחליט האם לשלב עמודים קדמיים או לא. במידה וזו פרגולה מתכווננת אז סביר להניח, שיהיו עמודים קדמיים אשר יאפשרו לה להיפתח ולהיסגר.

כאמור, דקים ופרגולות הולכים ביחד במקרים רבים, ולכן נהוג להתקין לבחור בשני המקרים באותו סוג עץ, על מנת שתהיה התאמה מוחלטת. חשוב להבהיר נקודה נוספת, אנחנו יכולים למצוא לא רק דקים ופרגולות אלא גם חומרים נוספים שמשתלבים בתהליך התכנון וההקמה, למשל פרקטים או אריחי עץ. 
אם אתם רוצים ללמוד עוד על סוגי פרגולות ותכנון הקמתן, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום. BY THE WOOD מזמינים אתכם לקבל מידע והצעות מחיר אטרקטיביות לכל מה שקשור לתכנון פרגולות, דקים ומוצרי עץ נוספים. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או במייל, אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. 
 
מעוניינים בהצעת מחיר
אטרקטיבית?
דוא"ל:
b.t.wood10@gmail.com
כתובת:
חדרה. ז'בוטינסקי 25. כניסה ג'
טלפון:
072-33-80-989
לכם נשאר רק ליצור קשר... אנו נשפץ את השאר!
שעות פעילות:
א' - ה' 8:00 - 20:00  \\  ו'- 8:00 - 14:00
לקביעת פגישה חייגו
072-33-80-989
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם